POZNAJ NASZYCH PRZEWODNIKÓW

Nasi przewodnicy to nie kustosze muzeum, to fantastyczne osoby, pełne ambicji, humoru i pasji to szerzenia wiedzy o świecie osób niewidomych i słabowidzących. Prywatnie to osoby które urodziły się z wadą wzroku, nie widzą zupełnie lub bardzo słabo, od urodzenia lub od pewnego momentu w życiu. Od naszych przewodników dowiecie się jak za pomocą pozostałych zmysłów funkcjonować na co dzień w otaczającym nas świecie.

Alicja

Przewodnik

Pedagog specjalny, specjalista ds. dostępności prywatnie sportowiec, społecznik, uśmiechnięta optymistka, która przeszkód nie widzi, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych są tylko takie, które wymagają odpowiedniego dostosowania.

kasia

Kasia

Przewodnik

Pedagog specjalny, rehabilitant wzroku, prywatnie uśmiechnięta, ciekawa świata, spontaniczna - powsinoga/podróżniczka, pokaż jej sport, a chętnie go spróbuje, zmęczy się i przesunie swoje granice.

Niewidzialna przestrzeń to inicjatywa edukacyjna, rozrywkowa, społeczna i kulturalna. Jest to miejsce, które pozwala zbliżyć do siebie perspektywy odbierania tego samego świata przez osoby widzące i niewidome, w którym można eksplorować wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu, smaku tj. poznać życie i doświadczać tak, jak doświadczają go osoby słabowidzące lub niewidome. W tym miejscu dowiadujemy się jak bezpiecznie pomagać osobom z uszkodzonym wzrokiem. Informujemy, że zwiedzanie jest całkowicie bezpieczne, ale podczas zwiedzania u niektórych osób może wystąpić pewien rodzaj lęku, dyskomfortu, złego samopoczucia, zaburzenia przestrzeni spowodowane totalną ciemnością.