warsztaty w twojej placówce

Warsztaty edukacyjne – „człowiek co widzi i chodzi inaczej”

Dla dzieci przedszkolnych lub szkolnych


Prowadzisz szkołę, placówkę edukacyjną, przedszkole lub w nim pracujesz? Zaproś nas na warsztaty jednorazowe, które będą dla podopiecznych niezapomnianym spotkaniem!

Celem warsztatów jest: oswajanie przedszkolaków z tematem niepełnosprawności; budowanie przyjaznego klimatu integracji osób z niepełnosprawnością z pełnosprawnymi oraz kształtowanie pozytywnych postaw społecznych u dzieci i dorosłych wobec osób z niepełnosprawnością. Uświadomienie dzieciom, że osoby z różnymi niepełnosprawnościami mają podobne potrzeby, cele i marzenia jak osoby pełnosprawne i żyją tak jak inni – uczą się w szkołach, pracują, uprawiają sporty, mają zainteresowania i pasje.

W trakcie zajęć dzieci dowiedzą się:

co oznacza pojęcie „osoba z niepełnosprawnością”,

jakie są rodzaje niepełnosprawności,

z jakich pomocy korzystają osoby z niepełnosprawnościami,

w jak sposób  porozumiewają się osoby z niepełnosprawnością,

w jaki sposób należy zachowywać się wobec osób z różnymi niepełnosprawnościami,

jak dbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo.

W trakcie zajęć dzieci  będą mogły „wczuć się” w sytuację osób z niepełnosprawnością, a tym samym doświadczyć barier, które napotykają w codziennym życiu.

Oferujemy dzieciom nietypową formę edukacji poprzez zabawę oraz wspólne odkrywanie otaczającego nas świata. Nasze zajęcia to połączenie zabawy i miło spędzonego czasu z przydatną i niezwykle potrzebną lekcją na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnością. Od najmłodszych lat uczymy dzieci i młodzież tolerancji, zrozumienia i szacunku przez zabawę i bezpośredni kontakt.

Naturalnie wiadomo, że człowiek najlepiej uczy się przez doświadczanie, a nie suchą teorię – dlatego nasze zajęcia są tak bardzo korzystne dla przedszkolaków, ponieważ pozwalają odczuć świat tak jak odczuwają go osoby z niepełnosprawnością. W trakcie zajęć dzieci wykonują czynności z zasłoniętymi oczami, poznają sprzęty i przedmioty pozwalające na samodzielne funkcjonowanie, mogą zadawać pytania do prowadzących, wykonują zadania w formie zabawy, odczuwają działalność różnych zmysłów.

Warsztaty prowadzone są przez osoby z niepełnosprawnością pracujące na co dzień z dziećmi i dorosłymi w przedsiębiorstwie społecznym WARTOO Sp. z o. o. prowadzącym „Niewidzialna Przestrzeń” w Opolu.

Czas trwania zajęć około 60 minut, grupa do 25 osób, koszt uzależniony od lokalizacji placówki.

 Zapraszamy serdecznie do indywidualnego umówienia terminu spotkania pod 

numerem telefonu 796085393 

lub mailowo wspolpraca@niewidzialnaprzestrzen.pl